brusszel


Papírmagyarok -  Nem finnyáskodnak

Figyelő Online - Baka F. Zoltán
2013.05.10  13:59   
mail
nyomtatás
Letelepedési államkötvény. Az indiai gyerekek taníttatásán át az al-khaidás kapcsolatok feltárásáig számos szempont formálja a kötvényprogramot. A kormány ezúttal nem finnyáskodik, hanem tudomásul veszi, hogy offshore hátterű cégekkel is dolga lehet.
A városi legendák szerint sok fejfájást okozott Rogán Antalnak, az Országgyűlés Gazdasági és Informatikai Bizottsága fideszes elnökének az általa felügyelt letelepedési kötvény program. Forrásaink állítják, amikor a politikus legutóbb Moszkvában járt, szóba került ez a program is, amelyet az oroszok nem feltétlenül látnak szívesen. A vélt orosz aggályok mellett is sok titokzatosság lengi körbe a letelepedési államkötvények kibocsátására szerződött külföldi társaságokat, de a Figyelőnek sikerült feltárnia az egzotikus helyszíneken bejegyzett cégek magyar hátterét, és akiket elértünk, ők szívesen adtak tájékoztatást motivációikról.

Az Országgyűlés gazdasági bizottsága eddig három társasággal állapodott meg az letelepedést, illetve az államadósság finanszírozását szolgáló intézményrendszer keretein belül: a Kajmán szigeteken, Cipruson illetve Máltán létrehozott cégek nyerték el mostanáig a Rogán Antal vezette bizottság szimpátiáját. A cégek képviseletében eljáró magyar magánszemélyek nem lehetnek teljesen ismeretlenek a gazdasági közvélemény és a kormányzó erők előtt. Elsőként egy, a Kajmán szigeteken bejegyzett cég, a Hungary State Special Debt Fund kapta meg a zöld jelzést a tevékenység elkezdésére.

E társaság magyar kötődése a bizottság tájékoztatása szerint Boros Attila, akinek kilétéről többet nem árult el a hivatalos parlamenti tájékoztatása. Illetve annyit lehetett még megtudni a bizottsági ülések jegyzőkönyveiből, hogy Boros jelenleg Belgiumban él, továbbá korábban jegyzett magyarországi cégeket. Erről maga Rogán Antal számolt be pár hete az egyik ülésen. A cégadatok átfésülése után a Figyelő nem tartja kizártnak, hogy arról a Borosról van szó, aki 2000 és 2004 között az azóta a felszámolás sorsára jutott Hajdú-Bét Baromfitermelő és Értékesítő Rt vezérigazgatója volt, illetve akit 2007 táján a Waberer's vezető tisztségviselőjeként, igazgatósági tagjaként is feltüntetett a cégregiszter. Egy másik cég, a KBNV 10 Kft. cégpapírjaiban is szerepel a neve, ott egy 2010-es bejegyezés már belgiumi címhez köti a személyét. Forrásaink szerint - akik egykor együtt dolgoztak vele - jelenleg egy nagy nemzetközi szállítmányozási cég pénzügyi irányításában vesz részt Boros. Más, ugyanilyen nevű, a bizottsági elnök által elmondott ismertetőjegyeknek megfelelő személyt nem találtunk a nyilvántartásokban.

További részletek a Figyelő 19-dik számában>>>>

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.