Az Országgyűlés gazdasági bizottsága eddig három társasággal állapodott meg az letelepedést, illetve az államadósság finanszírozását szolgáló intézményrendszer keretein belül: a Kajmán szigeteken, Cipruson illetve Máltán létrehozott cégek nyerték el mostanáig a Rogán Antal vezette bizottság szimpátiáját. A cégek képviseletében eljáró magyar magánszemélyek nem lehetnek teljesen ismeretlenek a gazdasági közvélemény és a kormányzó erők előtt. Elsőként egy, a Kajmán szigeteken bejegyzett cég, a Hungary State Special Debt Fund kapta meg a zöld jelzést a tevékenység elkezdésére.
E társaság magyar kötődése a bizottság tájékoztatása szerint Boros Attila, akinek kilétéről többet nem árult el a hivatalos parlamenti tájékoztatása. Illetve annyit lehetett még megtudni a bizottsági ülések jegyzőkönyveiből, hogy Boros jelenleg Belgiumban él, továbbá korábban jegyzett magyarországi cégeket. Erről maga Rogán Antal számolt be pár hete az egyik ülésen. A cégadatok átfésülése után a Figyelő nem tartja kizártnak, hogy arról a Borosról van szó, aki 2000 és 2004 között az azóta a felszámolás sorsára jutott Hajdú-Bét Baromfitermelő és Értékesítő Rt vezérigazgatója volt, illetve akit 2007 táján a Waberer's vezető tisztségviselőjeként, igazgatósági tagjaként is feltüntetett a cégregiszter. Egy másik cég, a KBNV 10 Kft. cégpapírjaiban is szerepel a neve, ott egy 2010-es bejegyezés már belgiumi címhez köti a személyét. Forrásaink szerint - akik egykor együtt dolgoztak vele - jelenleg egy nagy nemzetközi szállítmányozási cég pénzügyi irányításában vesz részt Boros. Más, ugyanilyen nevű, a bizottsági elnök által elmondott ismertetőjegyeknek megfelelő személyt nem találtunk a nyilvántartásokban.
További részletek a Figyelő 19-dik számában>>>>
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.